دوره DBA مدیریت استراتژیک

دوره DBA مدیریت استراتژیک

در دوره DBA مدیریت استراتژیک جنبه‌های مختلفی از دانش مدیریتی را بررسی خواهید کرد؛ از جمله این مباحث میتوان به تصمیم‌گیری‌های حیاتی در حوزه مدیریت گرفته تا تعیین اهداف تجاری، ایجاد برنامه‌های پیشبرد اهداف تا پیش‌بینی نتایج، از تجزیه و تحلیل ریسک‌ها تا تعیین اینکه کدام عوامل خارجی مولد موانع پیشرفت هستند، و همه چیز در این بین به صورت تئوریک و آکادمیک در چند مرحله به فراگیران ارائه خواهد شد. همچنین باید توجه کنید که پس از پایان مباحث عملی، امکان دریافت مدرک معتبر هم از آکادمی داداش زاده وجود دارد‌.

دوره DBA مدیریت استراتژیک چیست؟

دکترای مدیریت بازرگانی یا مدرک DBA یک مدرک کاربردی و متمرکز بر کسب‌وکار است که دانش عملی را ارائه می‌دهد و به عنوان فراگیر می‌توانید دانش کسب شده را مستقیماً در محل کار اعمال کنید. مدیریت استراتژیک شامل توسعه و اجرای طرح‌هایی برای کمک به سازمان در دستیابی به اهداف و مقاصدش است.

این فرآیند می‌تواند شامل تدوین استراتژی، برنامه‌ریزی ساختار سازمانی و تخصیص منابع، رهبری ابتکارات تغییر، و کنترل فرآیندها و منابع باشد. با پیوستن به دوره مدیریت استراتژیک، فرصتی برای به روز رسانی مهارت های خود و کسب دانش اضافی هم به دست می‌آورید. این دوره شما را به اندازه کافی کارآمد می کند تا با بازار همگام شوید و استراتژی‌های کارآمدی را تدوین کنید.

مباحث دوره DBA مدیریت استراتژیک

به طور کلی دوره DBA مدیریت استراتژیک به شما درک عمیق و مفهومی از مزایای مدیریت حرفه ای مانند مواردی که در ادامه عنوان خواهیم کرد می‌دهد. همچنین باید توجه کنید که مباحث دوره DBA مدیریت استراتژیک شامل موارد زیر هستند:

 • مدل سازی کسب و کار
 • استراتژی های توسعه کسب و کار
 • رشد کسب و کار در بازارهای در حال نوسان
 • تجزیه و تحلیل داده‌ها برای تصمیم گیری
 • مدیریت استراتژیک
 • ستراتژی شرکت
 • تعیین هدف استراتژیک
 • تدوین استراتژی
 • تولیدات خاص و تولید با سوددهی سریع
 • مدیریت پروژه
 • مدیریت مالیاتی
 • مدیریت مالی
 • مهارت های ارائه کسب و کار
 • و غیره

آیا DBA بالاتر از MBA است؟

دوره DBA مدیریت استراتژیک بالاترین سطح پیشرفت تحصیلی در دنیای تجارت است. این فرصت را نه تنها برای ارتقاء درک فرد از روابط تجاری پیچیده، بلکه فرصتی برای ایجاد دانش جدید و مشارکت در تفکرات و مفاهیم پیشرفته است که به نفع همه صاحبان کسب و کارهای مدیریتی و مجموعه‌های آن‌ها خواهد بود.

آیا یادگیری DBA سخت است؟

تعداد کمی از افراد خوش شانس مستقیماً بدون هیچ تجربه ای به عنوان مدیر DBA مشغول به کار می‌شوند، اما این اتفاق بسیار نادر است. برای اینکه به عنوان یک مدیر DBA تا حدودی مهارت داشته باشید؛ حداقل به دو تا چهار سال کار تمام وقت در یک محیط شلوغ نیاز دارد. با این حال، به لطف منابع آنلاین و گزینه‌های آموزشی که به طور فزاینده‌ای در دسترس هستند؛ شروع به کار آسان است.

به عنوان مدیر پایگاه داده، ممکن است با ضرب‌الاجل‌های سخت، پروژه‌های پیچیده، تغییر نیازمندی‌ها یا مسائل فنی مواجه شوید که می‌تواند کار شما را استرس‌زا و خسته‌کننده کند.

چگونه DBA را یاد بگیریم؟

برای تبدیل شدن به یک مدیر DBA مدیریت استراتژیک داده تحصیلات خود را تکمیل کنید. حداقل مدرک تحصیلی لازم برای تبدیل شدن به یک مدیر پایگاه داده، مدرک معتبر در علوم کامپیوتر یا فناوری اطلاعات است. همچنین باید از یک آکادمی معتبر مانند آکادمی داداش زاده این مدرک را دریافت کنید. تجربه به دست آوردن هم در این مسیر اهمیت دارد. در صورت داشتن تجربه کافی میتوانید برای مشاغل مختلف درخواست دهید.

شرکت در دوره DBA مدیریت استراتژیک

برای شرکت در وره DBA مدیریت استراتژیک به صورت حضوری یا غیر حضوری می‌توانید به سایت آکادمی داداش زاده مراجعه کنید. همچنین باید توجه داشته باشید که شرکت در دوره DBA مدیریت استراتژیک به معنای تسلط کافی به مباحث حوزه مدیریت استراتژیک خواهد بود و پس از پایان دوره میتوایند به یک مدیر استراتژیک ارشد تبدیل شوید. البته باید توجه هم داشته باشید که مدیران دارای دانش استراتژیک به صورت مدام طرح‌هایی برای پیشبرد اهداف شرکت ارائه می‌کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *